Německé muzeum hygieny

Německé muzeum hygieny najdete v Drážďanech a najdete tady spoustu možností k zábavě i vzdělání. Obecně je muzeum zaměřeno na vědu, historii, umění a kulturu. Připraveny jsou exponáty, přednášky,  autorská čtení, koncerty a také interaktivní místa, kde si můžete vyzkoušet různé pokusy a schopnosti. Muzeum člověka má novou koncepci od roku 1991 a zaměřuje se na kulturní, sociální a biologické uplatnění člověka. Konají se různé akce, přednášky, výstavy a vzdělávací programy, diskuzní fóra a konference.

Pro děti je připraven expozice „Našich pět smyslů“ v Dětském muzeu, kde se zahrají a zabaví. Například se naučí objevovat své smysly na třinácti experimentech. Témata jsou jasná: sluch, zrak, hmat, čich a chuť. Nejvíce se zabaví děti od 4 do 12 let. Na interaktivních stanovištích se vaše děti velmi snadno seznámí s jinými dětmi. V expozici zrak získají lupy a absolvují zrakový test s viděním barev a smyslovými klamy. Budou si porovnávat zrak se zvířaty a zjistí, proč zvěř vidí hmyz rychleji než lidé. Vyzkoušet si lze počítačovou hru „Znaková řeč“, do zrcadlového kabinetu nebo na filmovou projekci s odlišnýma očima zvířat.  Oddělení „Sluch“ má připraveny zvukové hádanky, akvárium s elektrickými rybami, výlisky zvířecích uší a zkoušku „gongu“ a hlubokých zvukových vln v našem těle. Čich a chuť jsou ve společném oddělení a můžete rozeznávat odpudivé nebo příjemné pachy.  Nechybí výlisky zvířecích nosů a pět čichových sloupů, kde máte za úkol poznat pachy z ulice, školy, přírody, koupelny nebo z kuchyně. Expozice „Hmat“ má připraveny pokusy na experimentálních stolech. Očekávejte různé dotykové experimenty, filmovou instalaci „Zvířata v tělesném kontaktu“ a zeď pro otiskování těla. Německé muzeum hygieny má připraveno spoustu jiných možností využití volného času. Jako další zkuste stálou výstavu „Člověk jako dobrodružství“. Budete poznávat vlastní tělo, vlastní Já, pocity, myšlenky.  Témata jsou: Skleněný člověk, Život a umírání, Jídlo a pití, Sexualita, Vzpomínání – myšlení – učení, Pohyb, Krása, pleť a vlasy.

Německé muzeum hygieny Drážďany je otevřeno od úterý do neděle a o svátcích od 10 do 18 hodin. Poslední vstup je možný v 17,30 hodin. Děti do 16 let mají vstup zdarma. Dospělí platí 7 €.